VirtueMart
سبد خريد شما در حال حاضر خالي مي باشد.

خطا
  • JFTP::login: Unable to login
  • JFTP::write: Unable to use passive mode

میانگین امتیار کاربران: / 38
ضعیفعالی 

 

تکنیک ایجاد ترک روی چوب

تعریف : این روش در هنر پتینه کاری کاربرد داشته و بافت زیبایی در سطح کار ( ظروف، قاب و دیوار ) ایجاد می کند.

مواد لازم :

 

رنگ های انتخاب شده روغنی، پلاستیکی، کیلر، رنگ ترک، روغن جلا، الکل صنعتی، وارتیشن

 

نحوه اجرا : از چند روش برای ایجاد ترک استفاده می کنیم.

الف : روش اول

ترک رنگی : ابتدا سطح کار را با زیر رنگ دلخواه رنگ آمیزی می کنیم. ( توجه داشته باشید که رنگ می بایست غلیظ باشد ). سپس در حالتی که زیر رنگ کاملاً خشک نشده و حالت چسبندگی خود را از دست نداده به این زیر رنگ، رنگ پلاستیک اضافه می کنیم که پس از خشک شدن شاهد ترک های ایجاد شده روی کار خواهیم بود.

ب : روش دوم

ابتدا به وسیله کیلر، سطح کار را پوشانده و به آن کیلر می زنیم و پس از خشک شدن کیلر از ( رنگ ترک ) استفاده کرده و به سطح کار اضافه می کنیم. این رنگ، سفید مایل به کرم می باشد که طرز تهیه آن بدین صورت است. ( مقداری سینکای چینی به اضافه تینر فوری )، که این ترکیب تهیه شده می بایست مدت 24 ساعت خیس مانده و از زمان تهیه آن بگذرد که پس از این مدت، آن را از صافی گذرانده و مورد استفاده قرار می دهیم.

ج : روش سوم

به وسیله رنگ تیره یا رنگ طلایی، زیر رنگ کار را زده و پس از خشک شدن کامل از رنگ ترک که طرز تهیه آن گفته شد استفاده می نماییم و سپس به آن کیلر می زنیم.

د : روش چهارم

ایجاد ترک های بی رنگ

ابتدا سطح کار را روغن جلا زده، سپس کیلر می زنیم که مقداری حالت چسبندگی پیدا می کند. حدود نیم تا سه ربع ساعت، وارتیشن ترک را به سطح کار می کشیم. پس از خشک شدن کامل کار، الکل صنعتی را با مقداری رنگ دلخواه ترکیب نموده و به سطح کار کشیده و رنگ آمیزی می نماییم، بطوریکه تمامی سطوح داخل ترک ها رنگ شود. سپس رنگ های اضافی را از سطح کار حذف کرده و آن را پاک می کنیم و در نهایت پس از خشک شدن کار، برای ایجاد ثبات از کیلر استفاده می کنیم و به آن کیلر می زنیم ( به وسیله قلم مو ).

توجه : در این روش اگر وارتیشن بکار رفته را که به صورت آماده موجود می باشد و قابل خریداری است را به وسیله سشوار خشک کنیم، ترک ها بیشتر و عمیق تر خواهند شد.

منبع : راهنمای آموزش قدم به قدم انواع تکنیک پتینه برای دکوراسیون داخلی / زهرا رسول زاده نمین. تهران : 1386

Link1 | Link2 | Link3

كليه حقوق اين سايت براي مهررنگ آلا محفوظ است

طراحي شده توسط مهررايانه آلا